114. ORSZÁGOS MEZEI FUTÓBAJNOKSÁG — Csodálatos környezet – küzdelmes futások – érem a jutalom

GÖDÖLLŐ, 2022.03.19.

Meglepetés érem az “öreglányoktól” 2.0!

A 114. Országos Mezei Futóbajnokságot történelmi környezetben  Gödöllőn,  a  Grassalkovich-kastély  parkjában rendezték meg az utóbbi évek legnagyobb indulói létszámával. Az inspiráló környezet, a szép idő, a dimbes-dombos futópálya nagy erőfeszítésre késztette a résztvevőket. Városunk atlétikai egyesülete 18 fővel vett részt az országos seregszemlén.
A viszontagságos felkészülési időszak ellenére szép eredményeket értek el távfutóink a 3000 m-től 8000 m-ig terjedő versenyszámokban.
A legeredményesebb, akár csak az elmúlt évben, az U20-as lánycsapat volt, akik a dobogó 3. fokára léphettek!! Az U18-as lányok az 5.helyen, az U16-os leánycsapat a 9.helyen végzett. A fiúk U14-es csapata a 18.lett.

U20 lányok(5000m): Boros Zsóka(13.)–Tamás Zsófia(16.)–Horváth Alíz(17.)–Kiss Júlia(21.)
U18 lányok(4500m): Szalai Zóra(10.)–Sarkadi Dorka(30.)–Sipos Zsanett(37.)–Nyisztor Luca(40.)
U16 lányok(3000m): Dolák Zita(35.)– Faour Míra(36.)–Tóth Anna(43.)
U14 lány(3000m): 28.Nagy Fruzsina

U20  férfi(8000m): 13.Strijk Barnabás
U18 fiú(6000m): 29.Szalay Máté;  32.Gyugyi Levente
U14 fiúk(3000m): Szabó Milán(62.)–Fajcsy Botond(63.)–Horváth Ábel(64.)

EREDMÉNYEK:
Egyéni
Csapat

📸📸FÉNYKÉPEK 📸📸

Következő feladat április 6.-án ugyancsak Gödöllőn, de a repülőtéren az Országos Mezei Diákolimpia valamivel rövidebb távjainak leküzdése!

HAJRÁ, GYERÜNK DOVASE, NEM ADJUK FEL SOHASE!